Facebook Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır

Facebook Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Facebook Video Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır?

Facebook gün geçtikçe platforma yeni özellikler ekliyor. Ancak yeni eklenen özelliklerden bazıları kullanıcılara problem yaratıyor. Bu problemlerin en başında ise internet paketlerinin çabuk bir şekilde bitesine neden olan Facebook videolarının otomatik oynatma geliyor. Kullanıcılar internette sık sık facebook video otomatik oynatma nasıl kapatılır? Aramaları yapıyorlar. Yeni güncelleme ile gelen otomatik oynatmayı kapatmak ise oldukça kolay bir yöntemle yapılıyor.

Otomatik Oynatmayı Kapatma Yolu

Otomatik oynatmayı kapatmak için öncelikle Facebook sayfanıza giriş yapmalısınız. www.facebook.com sayfasına giriş yapmanızın ardından sayfanın sağ tarafında üst kısımda yer alan ok butonuna basmalısınız. Butona bastıktan sonra ayarlar kısmına tıklayın ve ardından sol kısımda en altta bulunan videolar kısmına girin. Bu kısma girmenizin ardından sayfada çıkan seçeneklerden biri olan Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapat seçeneğine tıklayın. Bu ayarı yapmanızın ardından Facebook’taki videolar sayfanızda otomatik olarak oynatılmayacaktır.

iPhone Cihazlarda Otomatik Oynatmayı Kapatma

İnternet sitesindeki işlemlerin aksine IOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlarda otomatik oynatmayı kapatma farklı biçimde yapılmaktadır. Apple cihazınızda Facebook’a girdikten sonra ayarlar bölümüne giriş yapın. Ayarlar sekmesinde Facebook’u bulun. Bu sekmeye de tıklayın ve açılan sayfada Sadece Wifi Açıkken Oynat sekmesine tıklayarak kutucuğu aktif hale getirin. Bu işlemin ardından cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Artık cihazınız Wifi’ye bağlanmadan videoları otomatik oynatmayacaktır.

Android Cihazlarda Otomatik Oynatmayı Kapatma

Android cihazlarda da internet tarayıcısında yapılan işlemden daha farklı ancak iPhone cihazındakine benzer bir işlem yapılmaktadır. Öncelikle diğer işlemlerdeki gibi Facebook adresinize giriş yapın. Ardından Android telefonunuzun menüsünü açtığınız tuşa basın ve ayarlara gidin. Genel ayarlara tıklayın ve Wifi Açıkken Oynat seçeneğini aktif hale getirin. Artık videolar otomatik oynatılmayacaktır.