Instagram Üzerinden Fotoğraf Nasıl İndirilir

Instagram Üzerinden Fotoğraf Nasıl İndirilir

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Instagram Üzerinden Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram insanlar arasında kullanımı giderek yaygınlaşan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. İnsanların genellikle fotoğraf ve video paylaştıkları bu sosyal medya platformunda bazı kullanıcılar takip ettikleri kişilerin fotoğraflarını telefonlarına indirmek istemektedir.Peki, Instagram Üzerinden Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Ekran Görüntüsü Alarak Fotoğraf İndirmek

Kullanıcılar indirmek istedikleri fotoğrafın ekran görüntüsünü alarak indirebilirler. Fakat bu durumda fotoğraf ile ilgisi olmayan bazı bölümlerin olmasından dolayı fotoğrafı kullanıcılar istedikleri gibi kullanamaz. Bunun için fotoğrafı düzenlemesi gereken kullanıcıların fotoğraf ayarlarını girerek fotoğrafta ekran görüntüsü alındığının belli olmaması için fotoğrafın bazı bölümlerini kesmeleri gerekmektedir. Kullanıcılar fotoğrafın bazı bölümlerini kestikten sonra istedikleri kullanmaya başlayabilir. Böylece kullanıcılar o fotoğrafı başka kişilere yollayabilir ya da kendi hesaplarından kendilerine ait bir fotoğrafmış gibi paylaşabilirler.

Snaptube Uygulaması ile Fotoğraf İndirme

Instagram üzerinden fotoğraf indirmek isteyen kullanıcılar Snaptube uygulamasını telefonlarına kurmaları gerekmektedir. Snaptube uygulamasını telefonlarına kurmak isteyen kullanıcılar APK formatında bulunan bu uygulamayı Play Store üzerinden indirememektedir. Uygulamayı indirmek isteyen kullanıcıların Google üzerinden uygulamayı indirmeleri gerekiyor.

Uygulama indikten sonra kullanıcıların telefonlarına uygulamayı kurma işlemlerini tamamlamasının ardından diledikleri fotoğrafları indirmeye başlayabilirler. Fotoğraf indirmek için kullanıcıların öncelikli olarak Snaptube uygulamasını giriş yapan kullanıcıların Instagram uygulamasını seçmeleri “Open İnstagram APP” yazısına tıklamaları ve hangi fotoğraf indirmek istiyorlarsa onun üzerine gelerek bağlantıyı kopyala seçeneğine tıklayarak indirmek istedikleri fotoğrafları kısa sürede indirebilirler.

Hangi Yöntem Daha Güvenilir?

Ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa bildirim gitme ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle ekran görüntüsü almak çok güvenilir bir yöntem olarak değerlendirilmemektedir. Bu nedenle kullanıcıların Snaptube uygulamasını telefonlarına indirerek istedikleri fotoğrafı telefonlarına indirmeleri daha güvenilir bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.