Instagram’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

Instagram’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Instagram’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Genel olarak bakıldığında hem ülkemizde hem de dünya genelinde kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşan Instagram gelen yeni özellikleriyle kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bu sosyal platforma gelen güncellemeler de kullanıcılarının ihtiyaçlarını sağladığı ve kullanıcıların da istekleri değerlendirilerek yapıldığı için oldukça beğenilmektedir. Instagram son olarak sesli mesaj gönderme özelliğine de imza atması kullanıcıların büyük beğenisini toplamıştır. Yeni gelen bu uygulama kullanıcıların Instagram’da Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir? sorusunu sıkça sormalarına neden olmaktadır. Instagram üzerinden kullanıcıların sesli mesaj gönderebilmek için kullanıcıların öncelikli olarak Instagram uygulamalarını güncellemeleri gerekmektedir. Uygulamayı güncelleyen kullanıcılar istedikleri kişiye sesli mesaj göndermeye başlayabilirler. Instagram üzerinden sesli olarak mesaj göndermek isteyen kullanıcılar; mesaj bölümüne girerek tıpkı WhatsaAp uygulamasında olduğu gibi ses simgesine ellerini basılı tutarak konuşmak istediklerini söylemeye başlayabilirler. Fakat sesli mesaj gönderirken kullanıcıların ses simgesinden konuşmayı tamamlamadan ellerini çekmeleri durumunda söyledikleri karşı tarafa iletilmez. Kullanıcıların muhakkak söylemek istediklerini tamamlayıncaya kadar ellerini ses butonuna basılı tutmaları gerekmektedir.

Instagram Üzerinden Sesli Mesaj Göndermenin Avantajları

Instagrama yeni gelen sesli olarak karşı tarafa mesaj gönderme özelliği ile kullanıcılar yazı yazmak yerine duygu ve düşüncelerini sesli olarak daha hızlı gönderme fırsatı buldukları için oldukça beğeni toplamıştır. Müsait durumda olunmadığında ya da hemen cevap verme ihtiyacı duyulduğunda bu özelliğin kullanılması Instagram kullanıcılarına büyük avantaj sağlamaktadır.

Sesli Mesajı Karşı Tarafa İletildiği Anlaşılıyor mu?

instagram üzerinden yollanan sesli mesajlar karşı tarafa iletildiğinde karşı tarafın mesajı gördüğüne dair bir simge görerek karşı tarafın mesajı okuduğunu anlayabilirsiniz.

Güncelleme Yapmayan Kullanıcılar Instagram’a Yeni Gelen Bu Özellikten Yararlanabilir mi?

Instagram uygulamasını güncellemeyen kullanıcılar sesli mesaj gönderme özelliğinden yararlanamamaktadır. Bunun için kullanıcıların uygulamayı güncellemeleri gerekmektedir.