Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur

Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

İnsanlar arasında hızlı bir şekilde yaygınlaşan anlık durumlar, Gifler, kısa videolar, fotoğraf paylaşma imkanı sağlayan bu sosyal platformu pek çok kişi tarafından kullanılmakta ve sevilmektedir. Kullanımının giderek yaygınlaşmasında hiç şüphesiz uygulamaya yeni eklenen seçeneklerde oldukça etkili olmaktadır. Son olarak eklenen yeni özellikler ve güncellemelerde uygulamanın daha da geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktadır. Son olarak yeni eklenen özellikle birlikte Instagram kullanıcılar yakın arkadaşlar listesi oluşturmanız da mümkündür.

Kullanıcılar Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

Sorusunu fazlasıyla sorulan bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Yakın arkadaş listesi oluşturmak için Instagram kullanıcılarının profil sayfalarına giriş yaparak o bölümde bulunan “yakın arkadaşlar” sekmesine tıklayarak yakın gördüğünüz kişileri ve sıkça görüştüğünüz paylaşımda bulunduğunuz kişileri bu listeye ekleyebilirsiniz.

Yakın Arkadaş Listesi Oluşturmanın Avantajları

Yakın arkadaş listesi oluşturmak kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Örneğin mesajlaşma ya da yakın arkadaşlarına durum, ekran görüntüsü atan kişiler farklı kişilere attıkları mesajlar ile oldukça büyük sorunlara yaşayabilirler. Fakat yakın arkadaş listesi sayesinde kullanıcılar sık konuştukları ve genellikle mesajlaştıkları kişilerle daha fazla görüşme konuşma ve kaynaşma imkanı bulabilirler.

Yakın Arkadaş Listesine Eklediğiniz Kişilerden Karşı Tarafın Haberi Oluyor mu?

Yakın arkadaş listesine kullanıcıların eklemek istedikleri kişileri eklemeleri halinde herhangi bir bildirim karşı tarafa gitmemektedir. Ayrıca yakın arkadaş listenizden o kişiyi çıkarmanız durumunda da yine karşı tarafa bildirim gitmemesi de bu yeni özelliğin diğer avantajları arasında yer almaktadır.

Hikaye Paylaşımlarınızı Sadece Yakın Arkadaşlarınızın Görmesini Sağlayabilirsiniz

Instagram kullanıcıları hikaye paylaşımlarını çok kişinin yerine az kişi görmesini ve yakın arkadaşlarının görmesini isteyen kullanıcıların ekranın sol altında bulunan yakın arkadaşlar seçeneğine tıklayarak hikayelerini sadece belirledikleri kişilerin görmesini sağlayabilirler.