iPhone’da E-mail Hesabı Nasıl Eklenir

iPhone’da E-mail Hesabı Nasıl Eklenir

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

iPhone’da E-mail Hesabı Nasıl Eklenir?

Iphone marka cep telefonları kolay bir işletim sistemine sahip olduğu için birçok kişi tarafından kullanılmakta ve kullanımı da giderek yaygınlaşan telefon markaları arasında yer almaktadır. Iphone marka cep telefonlarına e-mail kurulumu da oldukça kolaydır. Kullanıcıların e-mail adreslerini telefonlarına kaydedebilmeleri için öncelikli olarak geçerli bir e-mail adresleri ve şifrelerinin bulunması gerekiyor.

Peki, ama iPhone’da E-mail Hesabı Nasıl Eklenir? Iphone kullanıcılarının e-mail adreslerini ekleyebilmeleri için telefonlarının ana ekranlarından ayarlar bölümüne girmeleri gerekiyor. Daha sonra kullanıcıların mail, kişiler ve takvimler seçeneğine tıklayarak hesap ekle seçeneğine giriş yaparak diğer seçeneği içerisinde yer alan Outlook, Hotmail, Gmail, Yahoo gibi uzantıya sahip E-mail adreslerinden hangilerini kullanıyorsa şifreleriyle birlikte giriş yapmalıdır. E-mail ile şifrelerinizi girdikten sonra kendinize ait bilgileri doldurarak işleminize devam edebilirsiniz.

Açılan yeni pencereden “IMAP” seçeneğini tıkladıktan sonra bilgilerinizi seçerek sunucu adı ve parola bilgilerini doldurarak ilerleyebilirsiniz. Bilgilerinizi servis sağlayıcısı üzerinden de edinebilirsiniz. Gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sonraki tuşuna basıp kaydet seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Mail gönderimine dair bir uyarı aldıktan sonra yine kaydet seçeneğine tıklayarak mail hesabı ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-mail Hesabı Olmayan Kullanıcılar Ne Yapmalı?

E-mail hesabı olmayan kullanıcılar bir e-mail adresi alıp şifre belirleme işlemini tamamladıktan sonra yukarıda saydığımız adımları uygulayarak başarılı bir şekilde E-mail hesabı ekleme işlemini tamamlayabilirler.

E-mail Hesabı Olan Fakat Şifresini Unutan Kullanıcılar Ne Yapmalı?

E-mail hesabı bulunan fakat şifresini unutan kullanıcıların E-mail hesaplarına ait şifre bilgilerini yenileyerek kurulum işlemine başlaması gerekmektedir. Eğer E-mail hesabına ait şifreyi hatırlayamayan kullanıcıların yeni bir adres alarak kurulum işlemini yapmaları tavsiye edilmektedir.

Yeni Bir E-mail Nasıl Alınır?

E-mail adresi bulunmayan Iphone kullanıcılarının internet erişim adreslerine E-mail hesabı ala yazarak kısa süre içerisinde yeni bir mail hesabı alabilirler.