iPhonedan Wi-Fi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır

iPhonedan Wi-Fi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

İphonedan Wi Fi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone cihazlarınızı doğrudan internet paylaşan bir modeme dönüştürebilme olanağınız vardır. Ayrıca yaptığınız bu işlem hem bilgisayarlar hem de başka cep telefonları ya da tabletler üzerinden de internetin kullanılabilmesini mümkün kılar. Bu yüzden hem İOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemlerine sahip olan her bir akıllı telefonlar ile internet paylaşımı için iPhone cep telefonlarından interneti açabilirsiniz. Eğer iphonedan wi-fi internet paylaşımı nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız, bunun için uygulanan adımların kolay olduğunu görebilirsiniz.

iPhone Cihazlarda İnternet Paylaşımının Sağlanması

Bunu yapabilmek için cep telefonlarınıza Menü kısmına gelmeli ve Ayarlar alanından Kişisel Erişim Noktası bölümüne gelinmelidir. Burada Kişisel Erişim Noktası sekmesini aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu şekilde yaparak gerekli paylaşım alanını sağlamış olursunuz. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde iPhone cep telefonlarınızı modem olarak kullanabilir ve başka cihazların da sizin internetinizi paylaşmasına izin verebilirsiniz.

Güvenlik için Şifre Belirleyin

iPhone cihazlarınızda Wi Fi açtıktan sonra size isteyen herkesin bağlanmaması için güvenlik adına bir şifre belirleyebilirsiniz. Bunu yapabilmek içinde yine geçerli olan menü üzerinden şifre belirleme işlemleri yapılabilir. Wi-Fi Parolası alanından gerekli şifreyi sağlayarak, sizin bildiğiniz dışındaki cihazların internetinize bağlanmasının da önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda cihazın adını da belirleme olanağınız vardır. Fakat bu işlemi kurulum aşamasındaki geçerli olan isim olduğunu da unutmamalısınız.

İnternet Paylaşımı Yaptım İnternetim Ne Derecede Etkilenir

Yine normal şekilde internet kullanımı, indirilen uygulamalar, kullanılan internet ya da izlenilen videolara göre değişebilir. Ayrıca aynı anda aynı internetten yapılan indirmeler, internetin çift olarak paylaşıldığından dolayı indirme hızının düşmesine neden olabilir. O yüzden bunlara dikkat ederek ve bilinçli olarak internet paylaşımını cihazlarınız üzerinden yapabilirsiniz.