Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür

Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bazı akıllı cep telefonlarında, kulaklık takılı olmamasına rağmen takılı gösteriyormuş gibi bir durum oluşur. Bu nedenle cep telefonu dışarıya ses vermez ve kulaklık doğrudan algılanarak hiçbir ses olgusu oluşmamaktadır. Kimi zamanda sürekli olarak kulaklık simgesi an be an kaybolup tekrar belirerek çeşitli sıkıntıları da meydana getirebilmektedir. Fakat kulaklık takılı gösteriyor sorunu nasıl çözülür? Durumu için bazı kolay yollar bulunur. Bu yolları uygulayarak cep telefonlarınızdan tekrar yeniden dışarıya ses gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kulaklık Giriş Kısmına Tozların Kaçması ya da Farklı Maddelerle Tıkanması

Genel itibari ile bakıldığında kulaklık girişi her zaman açıktadır. Bu durum genelde tozların cep telefonuna girmesini ve bağlantı noktaların işlevini kaybetmesine neden olur. Geçerli problemler kulaklık kablosunun ilgili kısma takıldıktan sonra tozların daha da derinlere inmesini ve orada birikmelerine neden olmaktadır. O yüzden kulaklık girişi çıkartılsa da, tozların bulunmasından dolayı telefon sanki kulaklık takılıymış gibi bir duruma dönüşür. Bu yüzden en temiz bir şeklide yapılması gereken, basit yollarla temizleme işleminin yapılmasıdır.

Kulaklık Giriş Kısmının Temizlenmesi

Kulaklık giriş bölümünün temizlenmesi adına yapılabilecek bazı adımlar vardır. Öncelikle üfleme metodu ile var olan tozların hareket etmesini ve kulaklık girişinden arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Bir başka yöntem ise iğne ya da kürdan kullanarak geçerli olan tozların dağılmasını ve çıkarılmasını sağlamaktır. Bazen tozlar dışında farklı materyallerinde kulaklık girişlerini doldurduğu görülebilir. O nedenle temiz bir şekilde kulaklığınızı kullanmak istiyorsanız, girişe fazla zarar vermeyen nesneler ile çıkartılmasını denemelisiniz.

Kulaklık Girişi Temiz Olmasına Rağmen Hala Aynı Sorun Devam Ediyor

Genelde Android ile iPhone cihazlarda kullanılan kulaklık girişi bağlantıları birbiri ile uyumlu değildir. O yüzden iPhone cep telefonlarının kulaklığını Android’e taktığınızda bir süre sonra bağlantılarda gevşeme, tutmama ve ezilmeler meydana gelmektedir. Bu durumda zaten kulaklık girişi artık eskisi gibi çalışmayacağından, kulaklık takılı oluyor sorununu çözmek için iğne kullanarak ve kulaklık girişi üzerinde biraz zorlayarak durumdan kurtulabilirsiniz.