Snapchat Harita Özelliği Nasıl Açılır

Snapchat Harita Özelliği Nasıl Açılır

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Snapchat Harita Özelliği Nasıl Açılır?

Snapchat sosyal medyanın görsel olarak paylaşım yapıldığı, ülkemizde de yaygın olarak kullanılan popüler uygulamalardan birisidir. Bu yazımızda snapchat harita özelliği nasıl açılır? sorusuna cevap vereceğiz.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat; Evan Spiegel, Boby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için tasarlanmış, kullanıcıların fotoğraf ve video çekebildikleri, çektikleri fotoğraf ve videoların üzerine not ekleyebildikleri, bunları belli bir süreliğine paylaştıkları (1-10sn) bir telefon uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanabilmek için öncellikle uygulamayı akıllı telefonunuza indirip, hesap açmalısınız.

Hesabınızı açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan ilk ekranda isminizi, profil fotoğrafınızı ve arkadaş ekle seçenekleriyle kullanıma başlayabilirsiniz. Ön ve arka kamerayla çektiğiniz fotoğrafların üzerinde oynayabilir, sağdan sola kaydırarak efekt verebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınıza ve videolarınıza emojiler ekleyip; üstüne yazılar yazabilirsiniz.

Snapchat kullanıcıların aktif olmasını sağlamak için içinde bir ödül sistemi vardır. Uygulamayı ne kadar aktif bir şekilde kullanırsanız size o kadar emoji gelecektir.

Snapchat Ne İşe Yarar?

Snapchat anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Paylaştığınız video ya da fotoğraflarınız bir süre görüntülendikten sonra silinmektedir. Arkadaşlarınız ile karşılıklı olarak yazışabilir, ses, fotoğraf ve video atabilirsiniz. Belirli bir süre boyunca görüntülenen paylaşımlar Snapchat sunucusu ile kullanıcıların cihazlarından silinmektedir.

Harita Özelliği Nasıl Açılır?

Snapchat birçok özelliği olan uygulamadır. Bunlardan birisi ise arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmek ve harita üzerindeki renkler sayesinde yakınızdaki etkinlikleri keşfetmenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle uygulamayı açıp yukarıdan Ara yerine dokunmanız gerekmektedir. Sonra haritanın üzerine dokunup sağ köşeden Ayarlar’ı açın. Hayalet Modu’nu kapatın ve Konumunuzu Kimler Görebilir ayarını, harita paylaşmanızı kimlere açmak istiyorsanız seçin. Bunun yanında konumunuzu kimsenin görmesini istemiyorsanız Hayalet Modunu etkinleştirin.