WordPress Üzerinden e-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

WordPress Üzerinden e-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

WordPress Üzerinden e-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

WordPress kodlama ihtiyacı duymadan, sadece tıklamanız ile istediğiniz her türlü içeriği üretmenize, internet âleminde yayınlamanızı sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress Ne İşe Yarar?

Önceleri sadece blog altyapısı için kullanılan günümüzde ise blog haricinde haber, e-ticaret, kurumsal siteler, sosyal medya ve forum siteleri kurulabilmektedir. Ülkemizde oldukça popüler ve milyonlarca ziyaretçisi olan site wordpress alt yapısı kullanmaktadır. WordPress kişisel bir yayım platformudur ve içinde bir kullanıcının istediği çoğu şey mevcuttur. Hızlı, standart ve kendi ayarlarınızı yapabileceğiniz ve isteklerinize göre değiştirebileceğiniz bir yayım platformu sunmaktadır.

WordPress’in en iyi özelliklerinden birisi ise çok fazla belgelere sahip olup, bütün sorularınıza ve isteklerinize cevap bulabileceğiniz kaynakların bulunmasıdır. Bunun yanında wordpress’in kullanıcılara sunulan binlerce ücretsiz wordpress teması bulunmaktadır. Ücretsiz temaların çoğu diğer profesyonel temalara göre yetersiz desteğe sahiptir. Anca yinede başlangıca uygun olan güzel temalar bulabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur_

WordPress sitenizi e-ticaret sitesine dönüştürebilmenize imkan sağlayan WooCommerce, fazlaca kullanılan WordPress eklentilerinden birisidir. İlk önce müşterilerinizin dikkatini çekecek ve ziyaretçilerinizin aklından çıkaramayacağı bir alan adı e-ticaret sitenizin internet aleminde olmasını sağlayacak web hosting hizmeti alarak başlayabilirsiniz. Hosting hizmeti aldıktan sonra karşınıza çıkan hosting sayfasından WordPress’i yükle özelliğini tıklayıp WordPress kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Birkaç adımı takip ederek, yüklediğiniz WordPress’i kurduktan sonra eklenti yükseleme sayfasına gidip yeni ekle menüsündeki arama kısmına WooCommerce yazıktan sonra, eklentiyi bulabilirsiniz. Sonraki adımda ise WooCommerce eklentisindeki Şimdi Yükle yazısına tıklamalı ve karşınıza çıkacak olan WooCommerce kurulumunu etkinleştirmelisiniz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra istediğiniz ürünü ekleyebilirsiniz. Ayrıca online alışveriş siteniz için kendi istediğinize göre tema seçebilir, ödeme yöntemlerini kendinize göre belirleyebilirsiniz.