WordPress Yorum Alanı Aşağı Nasıl Alınır

WordPress Yorum Alanı Aşağı Nasıl Alınır

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

WordPress Yorum Alanı Aşağı Nasıl Alınır?

Açık kaynaklı web sitesi hizmeti sunan wordpress, yaptığı son güncellemelerden sonra yorumlar bölümünü sayfanın en üst kısmını taşıdı. Yapılan bu güncelleme sonucunda kimi kullanıcılar çok memnun olsa da bazı kullanıcılar yorumlar bölümünün üst kısma taşınmasından memnun kalmadı. Eski alışkanlıkların getirmiş olduğu görsellikten memnun olan birçok kullanıcı wordpress yorum alanı aşağı nasıl alınır? Sorusunu sormaya başladı.

Yorum Alanı Nasıl Düzeltilir?

Son gelen güncelleme sonucunda yorum alanını üst kısımda gören birçok kullanıcı bu durumu düzeltmek için çeşitli yollar denemekte. Fakat bu durumu düzeltmenin tek yolu tema işlevleri bölümünde yer alan functions.php dosyası üzerinde yapılacak eklemelerle mümkün hale gelmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, dosya üzerinde değişiklik yapmadan önce yedeğinin alınmasıdır. Düzenleme esnasında yapılacak hatalar sonucunda almış olunan yedeğin geri yüklenmesiyle sitenin tekrar sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanabilmekte.

Tema İşlevlerinde Düzenleme Nasıl Yapılır?

Tema işlevlerinde düzenleme yapabilmek için functions.php dosyasının yedeğini aldıktan sonra note pad uygulamasıyla açıp gerekli kodları kullanarak dosya içinde düzenleme yapılabilmekte ve istenilen değişiklikler bu sayede siteye entegre edilebilmekte. Yorum alanlarının düzenlenmesinden, istenilen herhangi bir değişikliğe kadar birçok düzenleme yapabilmeye olanak sağlayan bu kodlar internet üzerinden kolayca temin edilebilir bir halde bulunmakta.

Üst Kısma Alınan Yorum Alanına Alternatif Çözüm Yolu

Kodlarla veya sayfa düzenleme ayrıntılarıyla arası pekiyi olmayan bazı kullanıcılar, yorumlar sekmesinin yaratmış olduğu görünümden memnun kalmadığı için bu alanı komple kapatmayı da bir çözüm yolu olarak görmekte.

Kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için ekranın sağ üst kısmında yer alan ekran seçeneklerine tıkladıktan sonra açılan ekranda yer alan “tartışma kutusu” seçeneğini işaretleyip ekrana çıkacak olan “yorumlara izin ver” seçeneğinde bulunan onay işaretini kaldırarak işlem gerçekleştirilebilmektedir. Yorumları tekrar aktive etmek için aynı işlemleri uygulayıp “yorumlara izin ver” seçeneğine onay işaretini koymak yeterli olacaktır.