YouTube Videolarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

YouTube Videolarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Aralık 23, 2018 0 Yazar: atakan3193

Youtube Videolarında Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Youtube kullanım alanı sürekli olarak genişlediğinden kimi zaman hoşumuza giden videolardaki bir kesiti fotoğraf olarak ulaşmak isteyebiliriz. Özellikle de bu durum, oyun videoları izleyenler, çeşitli incelemeleri yapanlar, araştırma hususları, müzik klipleri ya da farklı farklı kategorileri barındıran videolar için geçerli olabilir. Önemli olan ise Youtube videolarında ekran görüntüsü nasıl alınır? İçin yapılabilecek birkaç adım olduğudur. Bu sayede basit bir şekilde Youtube videolarında var olan görsellerin bir kısmını fotoğraf olarak elinize alma imkanınız vardır.

Youtube Videosunun URL Adresinin Kopyalanması ve Bir Takım Değişiklikler Yapma

Yapılması gereken bazı kalıp adımlar vardır. Örneğin geçerli olan videomuz https://www.youtube.com/watch?v=8CdcCD5V-d8 uzantısında olsun. Yapmamız gereken bu bağlantı üzerinde bir takım hususları değiştirmektir. İlk olarak www yazan kısmı, img yapmanız gerekiyor. Bunun akabinde “watch?v=” yazan kısmı ise “vi/” olarak yazarak değiştirmelisiniz. En son kısma geldiğimizde (yani “vi/” yazdıktan sonrası) ise “/maxresdefault.jpg” yazılmalıdır. Bu size en kaliteli HD bir fotoğraf almanızı sağlar. Ayrıca fotoğraf kaliteli olduğu gibi aynı zamanda çözünürlük olarkata büyüktür.

Orta dereceli bir görsel için ise “/mqdefault.jpg” yazılmalıdır. Bu da yine size iyi bir fotoğraf indirmenizi ve orta halli oluşturulmasını sağlar. Eğer ki bunların hiçbirini yazmadan “/1.jpg” ya da “/2.jpg” veya “/3.jpg” yazarsanız, bunlar üzerinden ise videonun farklı zamanlarından fotoğrafları elde etmenizi sağlayacaktır.

Doğrudan Klavye Tuşu Üzerinden Ekran Görüntüsü Alma

Belirli bir orta derecede videonun istediğiniz yerinden de fotoğraf alma imkanınız vardır. Bunun için yapmanız gereken klavyede genelde F1 sırasında bulunan PrtSc SysRq tıklamak olacaktır. Tıkladığınız an görsel alınacaktır ve bunu Paint ya da diğer yardımcı programlara Ctrl + V komutuna tıklayarak aktarabilir ve ardından görsel olarak kullanabilirsiniz.

Uzantı Ekleme

Bazı arama motorları ya da uygulamaları ekleyerek, Youtube videolarında ekran görüntüsü almak için kullanabilirsiniz.