Geçtiğimiz bir kaç yıl özellikle Atlantik üzerinde oluşan pek çok hortum ve fırtınayla geçti ve bu ekstrem hava değişimleri yapılan tahminlere göre gelecek yıllarda da etkisini arttırarak devam ettireceğe benziyor. Aynı zamanda dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan sel ve orman yangınları da bize bir acil durum çantasının gerekliliğini kanıtlar cinsten.

Bu ve benzeri gibi kimsenin yaşamak istemeyeceği fakat aniden oluşan acil durumlara karşı herkesin evinde yada arabasında bulunması gereken bir acil durum çantası günümüzde su, ekmek gibi şart. peki böyle bir çantayı toplarken ihtiyacımız olabilecek yeni teknoloji ürünleri neler gelin isterseniz bir göz atalım.

MSR Guardian Su Arıtıcı

MSR guardian su arıtıcı

Bu küçük alet Dakikada 2.5 litre suyu çeşitli su bakterileri, virüsler ve pisliklerden arıtabiliyor.Gerçek bir hayat kurtarıcı olan MCR’ı uluslararası satış yapan İnternet sitelerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Aslen Amerikan donanmasına ait olan bu küçük alet herhangi bir felaket anında su ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir.

Anker Compact Taşınabilir Araç Şarj Cihazı

accessory-8

Araç aküleri için üretilmiş bu cihaz ise yine acil bir durumda aracınızın aküsünde çıkabilecek her türlü probleme karşı bir kalkan işlevi görüyor. Akünüzü telefonlarınızı yada tabletlerinizi rahatlıkla şarj edebileceğiniz bu akü iki ayrı Usb kablosu ve akü mandallarıyla beraber satılıyor. 3L gaz yada 2.5L diesel benzin ile doldurarak acil durumlarda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

BioLite Pizza 

pizzadome_lidraised

Bu küçük pizza ustası aynı zamanda dış mekanlar ve kamp için harika bir fikir olsa da yine bir felaketten sonra lezzetli pizza keyfiniz den de ödün vermemiş olursunuz. Bir hafta boyunca kuru bisküvi kemirmeyi kim ister ki?

Goal Zero Yeti 400 Güneş Enerjili Jeneratör

andyearl_catalogshoot_001196

Bir felaket anında ilk yaşanacak sorunlardan biride elektriklerin kesilmesidir. Böyle bir durumda iki seçeneğiniz vardır birincisi elektrik gelene kadar şirkete dualar edip bir an önce sorunun çözülmesi için beklemek ikincisi ise jenaratörünüzü çalıştırıp keyfinize bakmak. Benim oyum ikinciye. 400Wh batarya ömrü sayesinde evinize elektrik sağlarken diğer bütün elektronik aletlerinizi de şarj edebilirsiniz. Hayat kurtarıcı değil mi?

Goal Zero Mini Ev Aydınlatması 

lighthouse-mini-hero-standing-white-1a

Bu aygıta telefonlarınızın Flash uygulaması varken elbetteki ihtiyaç yok ama Flash açık olduğunda telefonunuzun şarjının fazla dayanmayacağını da söylemek gerek. ya iletişim ya karanlık gibi bir durumda kalmamanız için üretilmiş bu parlak kafa 500 saate kadar ortamı aydınlatabiliyor. Bu uzun süre kullanıma dayanıklığını ürettiği az ısıdan alan aydınlatma cihazı normal lambalar 360 derece sıcaklıklara kadar yükselirken kendi sıcaklığını 180 derecede sabitleyerek enerji tasarrufu ve uzun süreli kullanım avantajı yaratıyor.

Preppi GoBox

preppi-gobox-hi-res

acil durum battaniyesi üç gün yetebilecek kadar gıda desteği acil durumlar için kibrit ve hatta oyun kartlarını bile içinde bulunduran bu küçük ( gerçekten kitaplığınıza sığabilecek kadar bir boyuttan bahsediyorum) kit acil durum çantanızın kesinlikle vazgeçilmezi olacak.

 

(49)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER