Her ne kadar yaz deyince hepimizin aklından güzel bir sahil adasında ayaklarımızı uzatmış elimizde kokteylimizle oturmak gibi bir manzara gelse de bu yaz aynı zamanda bütün oyun film ve teknoloji meraklıları içinde oldukça hareketli ve güzel geçti. Şimdiyse artık yazın sonunu haber veren Ağustos ayının sürpriz gelişmelerini siz güzel okuyucularımızla paylaşmak kaldı. Bu listede ayın en dikkat çekici oyunlarından filmlerine kadar her şeyi bulabileceğinizi umut ediyorum.

World of Warcraft: Legion (Oyun)

Çıkış tarihi: 30 Ağustos 2016

Bu sene izleyici karşısına çıkarak sinema perdesinde görünmesiyle hayranlarını oyun severler ve film severler olarak ikiye ayıran The World of Warcraft Ağustos’da piyasaya çıkardığı yeni oyun eklentisiyle 100 olan bölüm sayısını 110’a çıkarıyor. Demon Artifact ve farklı silah seçenekleriyle ilk defa oyuncuların beğenisine çıkacak Warcraft’ın yeni versiyonu yazımızın son ayını güzelleştireceğe benziyor. 2004 yılından beri farklı yeniliklerle karşımıza çıkan Warcraft ailesi ilerleyerek genişlemeyi sürdürecek gibi görünüyor. Legion oyunun 6. eklenti paketi ve hepimizi oyunda çok büyük maceralar bekliyor. oynamadan önce bir tanıtımına göz atmanızı tavsiye ederim.

War Dogs (Film)

Çıkış Tarihi: 19 Ağustos 2016

Pentagon ile 300 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan iki silah tüccarının başından geçen heyecan dolu maceralarını anlatan bu eğlenceli yapım gerçek bir hikayeden alınmış. Felekten bir gece (Hangover) ve Para Avcısı ( the wolf street) filmlerinin yapımcısıyla çekilen filmde fragmanda bile diğer filmlerden gelmiş ince ayrıntıları yakalayabilirsiniz. Amerikan ordusu ve ekonomisi üzerine tam bir eleştiri örneği olacak bu filmi şimdiden heyecanla bekliyorum. Fragmanı aşağıdan görebilirsiniz.

Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon) (Film)

Çıkış Tarihi: 12 Ağustos 2016

1977’de çekimi yapılmış bir Disney filminden günümüze uyarlanan Pete ve Ejderhası ormanda 6 yıl yaşamış Pete adında bir çocuk ve onun yeşil ejderhası Eliot’un nefes kesen macerasını beyaz perdeye taşıyor. 1977 yılında el çizimi şeklinde izlediğimiz bütün kahramanlar SJR sayesinde daha kaliteli bir görüntü ile izleyicilere sunulacak.

Deus Ex: Mankind Divided (Oyun)

Çıkış Tarihi: 23 Ağustos 2016

Deus Ex serisine yapılmış bu yeni ekte 2029’da bir adamın komplolar ve tuzaklarla dolu bir yerde gerçeğin arayışını anlatıyor. Deus Ex serisine kısaca bir göz atmak gerekirse seri dünya geneline yayılmış bir salgın hastalık (gri ölüm) sonrası bir dünya ütopyasını anlatıyor. Hastalığın tek bir çözümü var oda oldukça az miktarda üretilen ve bu yüzden yalnızca siyasetçiler askerler yada zengin kesimin sahip olabildiği bir aşı. Aşıyı almak için yeterli güce sahip olamayan normal insanalarsa kendi aralarında bazı terörist gruplar oluşturuyorlar. Bu terörist gruplara karşı devlet eliyle kurulmuş bir grubun içinde ki JC Denton ise nano teknolojiyle geliştirilmiş vücudu sayesinde kendinden çeşitli silahlar üreterek neyin doğru neyin yanlış olduğunu bulmaya çalışıyor.

Ödül bazlı ön sipariş seçeneğinden dolayı çok sert eleştirilere maruz kalan oyun bu yeni ekle beraber ön sipariş seçeneğini de kaldırdı. Zorlu gizlilik mekaniği ve sürükleyici hikayesiyle bu oyunda yaza damgasını vuracaklar arasında.

 

 

(22)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER