Akıllı telefonların izlenmesi talebi!

0
895
akilli-telefonlarin-izlenmesi

New York Meclisi, akıllı telefonların izlenmesi için bir arka kapı yani izlenilebilir bir açık bırakılması isteğini yeniledi!

Teknolojinin hızla geliştiği zamanımızda kullanıcıların bilgi güvenliğinin önemi her geçen gün artıyor. Veri güvenliğinin yanı sıra kişisel yaşam ve özel hayat gizliliği gibi konularda bu içeriğe dahil oluyor.
telefon-guvenligiGeçtiğimiz günlerde New York Meclisi tarafından telefon üreticilerine Amerikanın gündemini sarsacak bir çağrı yapıldı. Bu çağrının içeriği tüm kullanıcıların kişisel alanı olan telefonlarının içeriğine bir arka kapı yani erişilebilir bir açık bırakmaları ve gerek görüldüğü düşünüldüğünde hükümetin erişebilmesi istendi.

2015 yılının yaz aylarında da gündemde olan bu konu şuan olduğu gibi birçok vatandaşın tepkisini toplamıştı. Verilerin herhangi bir şekilde şifrelenmemesi demek tüm verilerin istenildiği zaman istenildiği şekilde erişilmesine olanak tanımaktır, tüm firmaların üzerinde çalıştığı kişisel verilerin gizliliği ve güvenliği için geliştirilen şifreleme algoritmaları bu şekildeki bir işlemde tamamen işlevini yitirecektir.

(22)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER