Amerikan başkanlık mücadelesi Facebook’ta !

0
595
Donald Trump Hillary Clinton facebook

Dünya genelinde büyük bir ilgi gören Amerika’da yaklaşan başkanlık seçimleri mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor. Sonucunu herkesin merak ettiği başkanlık maratonu bundan böyle sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla canlı olarak takip edilecek.

Sosyal medyanın giderek gelişmesi ve güçlenmesi haberlerin internet üzerinden yayılması hem medyanın hem de izleyicilerin işini kolaylaştırıyor. Bu durum televizyon izlenme oranlarını doğal olarak düşürüyor. Birçok insan film, dizi ve haberleri internetten takip etmeyi tercih ediyor.

ABC bu alanda büyük bir atılım yaparak Facecast ismi verilen çalışma ile haberleri kısa videolar halinde Facebook üzerinden yayınlamaya başlamıştı. Amerika’da ulusal yayın yapan ABC kanalı Amerikan başkanlık seçimlerini de internete taşıyacak. Başkanlık için aday olan isimler farklı kentlerde gerçekleşen canlı yayınlarda tartışmak üzere bir araya gelecek. Donald Trump ve Hillary Clinton’ın mücadelesi de Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Facebook üzerinden 26 Eylül 2016’da New York’ta başlayacak olan başkanlık seçimleri münazaralarının yanısıra münazaraların yapılacağı şehirlerden canlı yayınlar, sunucuların yorumları ve ülkedeki genel durumda yayınlanacak.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER