Android’te Yedek Alma Ve Geri Yükleme İşlemi

0
1024
Android'te Yedek Alma Ve Geri Yükleme İşlemi

Android tabanlı akıllı cep telefonunuzda bulunmakta olan kişiler, mesajlar, programlar; artık yeni bir ROM kurulumundan sonra hiçbir şekilde gitmesin.

Android sistemi, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlarına hakim bir platform. Açık kaynaklı her sistem gibi, birçok firma bu uygulamayı alıp, kendine göre yorumlayarak pazara sunuyor.

Örnek olarak HTC’nin, Sony’nin ve Samsung şirketinin Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü olan telefonlarına aynı anda baktığınızda, görünüm olarak son derece değişik olduklarını görebilirsiniz.

Android ekosisteminde birliğin olmaması, bir takım ek hizmetlerin sunulamaması demektir.

Yedeklemede iTunes’un Üstünlüğü

iOS tabanlı bir cihazınız içerisindeki bütün verileri, iTunes beraberinde bilgisayarınıza rahatlıkla yedekleyebiliyorsunuz. Bu bahsi geçen yedekleme işleminden sonrasında, yeni bir iOS tabanlı cihaz aldığınız zaman, tüm programlarınızı yeni aldığınız cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.

Android Telefonlarda Yedek Alma

Android tabanlı ürünler için bu gibi gelişmiş bir yedekleme sistemi bulunmuyor. Tabi ki Samsung şirketinin Kies‘i hariç, kapsamlı bir yedekleme işlemi yapmakta olan sistem ne yazık ki yok.

Bu makalemizde sizlere, Android sistemindeki bütün bilgileriniz, verilerinizi yedeklemeyi ve yedeklerinizi nasıl geri yükleyeceğinizi aktaracağız.

My Backup Pro İle Tüm Dosyalarınızı Yedekleyin!

My Backup Pro adındaki programla birlikte, rehberiniz başta olmak şartıyla, bütün verilerinizi yedekleyebilmektesiniz. My Backup Pro ‘nun Trial olan sürümünü para ödemeden internetten kurabilirsiniz. Zaman kısıtlamalı bu yazılımın bunun dışında sınırsız versiyonu ise 4.99 Dolar’a Google Play Store ‘dan kurabilirsiniz.

(25)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER