Apple yine zirvede !

0
563
Apple yine zirvede !

Dünyanın en değerli markalarını kıyaslayan Interbrand En İyi Global Markalar 2016 listesine göre Apple yine zirveye oturmayı başardı.

Son yıllarda Apple’ın popüleritesini kaybettiği ve monotonlaştığı yönünde yapılan eleştiriler yersiz çıktı. Özellikle Steve Jobs’ın ölümünden sonra şirketin düşüşe geçtiği iddiaları sıkça ortaya atıldı. Fakat yayınlanan listeye göre Apple 4 yıldır olduğu gibi bu yıl da birinci sırada yer alırken Google ikinci sırada onu takip ediyor.

Apple’ın marka değerinin yüzde 5 oranında artmış olduğu görülürken Google’ın da yüzde 11’lik artışla Apple ‘ı takip etmiş olması dikkat çekiyor. Marka değerini biraz kaybetmiş olsa da Coca Cola 3. sırada yer alırken Microsoft 4. sırada kendine yer bulmayı başarıyor. Apple ’ın ezeli rakibi Samsung ’un listede 7. sırada yer alması ve Tesla’nın listeye son sıradan girmiş olması ise şaşırtan detaylardan.

Apple tüm olumsuz söylentilere rağmen yine bir numaraya oturmayı başarması kullanıcılarını tabiki şaşırtmadı. Listede yer alan diğer markaların kaçıncı sırada yer aldığını merak ediyorsanız listeyi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Kaynak : Best Brands

(29)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER