Apple’den Takdir Edilecek Davranış

0
700

Apple yine alkışlanacak bir değişiklik yaptı. ABD’de ki silahların kullanımının artmasından dolayı rahatsız olan Apple silahı teşvik etmemek için silah Emoji’sini su tabancası yaptı. Eski ve siyah gümüş altıpatlar emoji’sini kaldırıp parlak yeşil ve turuncu renkli olan su tabancası, gayet hoş ve zararsız görünüyor.
Yine Apple, Android de dahil olmak üzere bütün emoji kütüphanelerinden de potansiyel eklerin içinde olan bir tüfeği de listeden yok etme kararının liderliğini yaptı. Karakter standardını da ayarlayan Unicode organizasyonu, firmanın bu isteğini dinledi. Ayrıca Microsoft da bu alınan karara destek verdiğini ifade etti.
Apple, iOS 10 ile birlikte bu güz mevsiminde ki iPhone ve iPad kullanıcılarına sunmayı planladığı 100 tane yeni tasarlanmış emoji’ye sahip olduğunu açıkladı. Bu yeni çıkan emoji’lerde ise kadınların daha çok spor hareketleri olduğu ve daha önceden de sadece erkek seçeneği olan işleri de yaptıkları görülüyor. Bunların da bazı örnekleri dağ bisikletini kullanan, ağırlık kaldıran ve basketbolu oynayan kadınlar. Ayrıca olarak çok popüler emoji’lerin yeni tasarımları, yeni bir gök kuşağı bayrağıyla birlikte çok daha fazla ailenin olduğu ifadelerden oluşacak.

(8)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER