Batarya Durumunu Öğrenmek Çok Kolay

0
702

Akıllı telefonlar günümüzün en kullanışlı teknolojik cihazlarının başında geliyor. Ancak batarya ömrü bir o kadar sıkıntı yaratıyor. Peki, bataryanın durumunu öğrenmenin yolu var mıdır?

Günümüzde akıllı telefonlar sayesinde oturduğumuz yerden her işimizi kolaylıkla halledebiliyoruz. Birçok uygulamayı önümüze seren akıllı telefonlar ne yazık ki çok kısa süreli batarya ömrüne sahip oluyor. Eskinin 9 – 10 gün dayanan bataryaları günümüzde bir gün bile dayanamaz hale gelmiş durumda.

Bataryanın Ömrünü Anlamak Mümkün 

Akıllı telefonunuzun batarya ömrü hakkında bilgi sahibi olmak ve ayrıntıları görmek isterseniz, Android işletim sistemli telefonlarda kullanabileceğiniz çok iyi bir program bulunuyor. Google Play Store‘dan indirebileceğiniz AccuBattery isimli bu uygulama sayesinde telefon bataryanız hakkında geniş bilgiye sahip olabileceksiniz.

Uygulama mağazada ücretsiz olarak sunuluyor. Telefonunuza indirdiğiniz andan itibaren size telefon bataryası hakkında her türlü bilgiyi kısa sürede veriyor. Uygulama sayesinde telefonunuzun ne kadar zamandır şarj olduğunu, telefonun tahmini şarj dolum süresini, bataryanızın daha ne kadar sağlıklı kullanılacağını ve bunlarla ilgili ayrıntılı tüm istatistikleri sunuyor. Saniyeler içerisinde telefonunuza indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde artık sizde telefon bataryanızın durumunu öğrenebileceksiniz.

(29)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER