Bu Sefer Hedeflerine Çok Yakın

0
589

Çok yakın zamanda tamamıyla elektrikle çalışabilen tır ve minibüs yapımını Tesla planladığını açıklamıştı. Musk ise yapmış olduğu açıklamalara göre şirketin yeni araçlarını 2017 yılının ortalarına doğru tanıtacağı söyleniyor.
Musk ise yeni tasarladığı araçların önümüzdeki senenin ise ortasındayken açıklamaya göre 6. ve 9. aylar arasında tanıtılacağını söyledi. Üretimine geçildikten sonra da çok daha büyük ve önemli olan planlarının olduğunu söyledi. Güncellenmiş olan Master Plan’a göre de 2017 yılının son aylarında da üretime başlanabileceği tahminler arasında. Master Plan ilk başta 2006 senesinde duyurulmuştu ve o zamandan beri de hedeflerini sürekli yenilediği biliniyor. Ancak bu şirket ilk defa hedefine çok ama çok yakın.
Şirketin ise plan takvimi çok fazla agresif olarak dolduruluyor. Çünkü önümüzdeki sene şirket ilk olarak orta gelirli olan ailelere hitap eden aracın yani Model 3’ün üretimine başlayacağı iddia ediliyor. Model 3’ün üretiminin başlangıcından sonra da kompakt bir SUV modeli konuşulmakta. Bu aracın adı da Model Y olarak düşünülüyor. Fakat bu modele ait çok fazla bilgi mevcut değil.

(1)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER