Çalınan Laptop Nasıl Bulunur?

0
4157
calinan-laptop-nasil-bulunur

Laptopunuz çalındı ise ve çalıntı laptop nasıl bulunur diyorsanız bu yolları izlemelisiniz. Öncelik faturanızı alarak polise tutanak tutturmalısınız. Onlar gerekli işlemleri halleder. Peki, siz bununla yetinmek istemiyorsanız yapacaklarınız çok kolay. Öncelikle bilgisayarınızın markasını tespit ederek o markaya ait servis veren teknik servislere faturanın bir kopyasını bırak ya da mail olarak bütün o markaya bakan teknik servislere fotoğrafını at ve çalındığını belirt.

Onlar bilgisayarın geldiğinde sana ulaşabilmeli. Ayrıca sürekli internet üzerinden 2. el laptop bilgisayarların satışlarını takip etmelisiniz. Böylelikle bilgisayarınızı bulma şansınız daha da artar. Eğer çalınan laptopun mac adresini ve seri nosunu biliyorsanız üretici firmaya giderek bilgisayarınızın çalındığını belirterek son girilen ip numarasından kimin bilgisayarınıza girdiğini bulmanız daha da kolaylaşır.

İnternet üzerinden küçük çaplı ilanlar verebilirsiniz markasını belirterek en azından herhangi bir satış olursa sizi haber eden birileri çıkabilir. Bilgisayarınızı çaldırdığınız bölgelerde ikinci el elektronik eşya satın alan yerlere de uğramalısınız. Çalan kişi belki o an da elden çıkarmak için satmaya kalkmış olabilir. Bunları uygulayarak umarım bilgisayarınıza ulaşabilirsiniz.

(2084)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER