Cep Telefonum Çalındı Nasıl Bulurum?

0
844
cep-telefonum-calindi-nasil-bulurum

Cep telefonunuz çalındıysa artık endişe etmenize gerek yok.

Bazı uygulamalar sayesinde cep telefonunuzu kolayca bulabilir ve kaybettiğiniz telefonunuza kavuşabilirsiniz ancak öncelikle bu uygulamaları yüklemeniz gerekmektedir.

Peki, çalınan cep telefonu nasıl bulunur? Eğer akıllı bir telefonunuz varsa ve çalındıysa telefonunuzu elinizi koymuş gibi bulma imkânınız bulunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken işlem şudur: Akıllı telefonunuza Google Play’den Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını indirmektir. Bu uygulamayı indirdikten sonra bu uygulamanın ayarlar bölümünden telefonunuz için uzaktan kilitleme ayarına ve verileri silme ayarına izin vermeniz gerekecektir.

Böylece telefonunuzun çalınma durumunda uzaktan kilitleme ayarı sayesinde telefonunuzun nerede olduğunu görebilecek ve verileri silme özelliği ile de telefonunuzda bulunan bütün bilgilere ulaşılma durumunu engelleyebileceksiniz. Sadece Google Play’den indirebileceğiniz bu uygulama tamamen ücretsizdir. Telefon teknolojisinin gelişmesiyle telefonda bulunan uygulamalarda gelişmekte ve böylece olumsuz durumlarda telefon uygulamaları bize en iyi şekilde yardımcı olabilmektedir.

Telefonunuz çalındığı zaman;

İzleyebileceğiniz diğer bir yol ise telefonunuzun IMEI numarasıdır. Bu numarayı biliyorsanız telefonunuz çalındığında sadece bu numara ile ilgili birimlerden telefonunuzun nerede olduğunu kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

(66)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER