Chrome Neden Her Sayfayı Açmıyor?

0
630

Arama motoru Google‘ın web tarayıcısı olan Chrome‘un neden bazı Microsoft hesaplarını açmadığı ortaya çıktı. Peki, çözüm yolu ne?

Chrome tarayıcı kullananların en büyük sıkıntılarından birisi bazı Microsoft sayfalarını açamıyor olmaları. Chrome üzerinden açılmaya çalışılan bazı adreslerde “Bu siteye erişilemiyor. Bağlantıyı beklenmedik biçimde sonlandırdı” şeklinde bir yazı çıkıyor karşımıza.

Chrome’un Sayfa Açması Nasıl Sağlanır?

Chrome’da açılamayan sayfaların düzeltilebilmesi için genellikle bağlantının kontrol edilmesi ve firewall ayarlarının kontrol edilmesi istenir. Ancak her iki uygulamadan da olumsuz sonuç alınır.

Son günlerde Chrome üzerinden açılamayan sayfalar hakkında bir çözüm yolu üretildi. Bu çözüm yolu ise şu şekilde; Öncelikle sayfadan ayarlara giriyorsunuz. Ardından gelişmiş ayarları göster > İçerik ayarları > Tüm çerezler ve site verileri > Tümünü kaldır adımlarını takip ediyorsunuz ve ardından Chrome üzerinden açamadığınız sayfalar açılmaya başlıyor.

Ancak bu yöntem kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Yapılan işlemin sonucunda tüm sayfaları kolaylıkla açabiliyorsunuz ancak kayıtlı tüm siteler ve parolalarınız siliniyor.

Chrome ile ilgili sorun ise henüz çözülebilmiş değil. Sayfaların açılamaması hakkında hala bir açıklama gelmedi. Eğer parolalarınızın silinmesi sorun olmayacaksa, bu yöntemle sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

(14)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER