Dikkat! PokemonGo’nun Tehlikeleri

0
661

Eğer Tayland’ta PokemonGo için ava çıktıysanız gittiğiniz yere iyi bakmanızı öneririm çünkü artık diğer birkaç bölgeyle beraber Tayland’da da PokemonGo’ ya karşı bazı kısıtlamalar geliyor.

Tayland’da oyunun aktif hale gelmesinden sonra kutsal alanlar, okullar, kraliyete ait tarihi yerlerde oyuna tayland devleti komünikasyon şirketi tarafından kısıtlamalar getirildi ve bu bölgelerde bulunan açık pokemonların hepsi kapatıldı.

Thakorn Tanthasith (NBTC) tele komünikasyon Başkan Yardımcısı’nın Salı günü yaptığı açıklamaya göre PokemonGo oyununun sahibi Niantic şirketiyle anlaşmaya gidildiğini söyledi. Ülke içinde 4 farklı bölgede oyunun yasaklanması istendi ;devlet mülkü, dini alanlar, özel binalar ve yol yada kanallar gibi vatandaşların güvenliğini tehdit edebilecek alanlarda yasaklandı.

Thakorn‘a göre ayrıca telefon şirketleri tarafından oyuna hava karardıktan sonra oynanmaması içinde sınırlama getirilmesi yine önde gelen tartışmalardan biri.

pokemon go

PokemonGo bu popüleritesini bu şekilde daha ne kadar sürdürür bilmeyiz ama giderek insan hayatını tehdit eden bir unsur olarak görülmeye başlandığını elimizdeki verilere bakarak rahatlıkla yorumlayabiliriz.

(45)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER