Diriliş filmi vizyonda !

0
1081

Bir süredir merakla beklenen Diriliş filmi 22 Ocak’ta vizyona girdi.

Yönetmen koltuğunda Alejandro González Iñárritu’ nun oturduğu başrollerini Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy ‘nin paylaştığı En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En iyi Film dahil olmak üzere 12 Dalda Oscar adayı olan film Michael Punke’un The Revenant: A Novel Of Revenge romanından bir uyarlama.

20th Century Fox imzalı western türü bir macera-dram yapımı olan Diriliş, 19. Yüzyıl’da Amerika sınırında bir kürk avcısı olan Hugh Glass’ın boz ayı tarafından ölümcül yaralar alıp ekibi tarafından ölüme terkedildikten sonra etkileyici hayatta kalma mücadelesini ve iyileştikten hemen sonra hem ekibinden hemde adına çalıştığı kürkleri için hayvan avlayan kuruluştan intikam alışını anlatıyor.

dirilis-the-revenant-filmi
25 Aralık’ta ABD‘de vizyona giren film en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu dalında Altın Küre sahibi oldu. En ilgi çekici sahnelerinden biri fragmanında da yer alan Leonardo DiCaprio’nun boz ayı ile mücadele ettiği sahne olan filmin 88. Akademi Ödülleri‘nde Leonardo DiCaprio’ya Oscar kazandıracağı düşünülüyor.

Aldığı ve aday olduğu ödüllere bakılırsa ayrıca hakkında yapılan yorumların ağırlıklı olarak olumlu olduğu düşünülürse Diriliş vizyondan kalkmadan izlenmesi gereken iddialı filmlerden biri.

Diriliş Filmi Fragmanı

(43)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER