Dünyanın En Çok Satan Telefonu Belli Oldu

0
670

2016 yılında piyasaya birçok yeni telefon modeli çıktı. Her telefon farklı özelliklerde  kullanıcıların beğenisine sunulurken, bu yılın en çok satan telefonu da belli oldu.

Strategy Analytics ve Kanter araştırma şirketleri tarafından her sene gerçekleştirilen araştırma sonuçları açıklandı. 2016 yılının ikinci çeyreğinde en çok satan cep telefonu modeli araştırmasında birinciliği Apple‘ın iPhone 6S aldı.

Dünyanın En Çok Satan telefon iPhone 6S

Araştırma dünya genelinde satış rakamlarına dayandırılarak gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen akıllı telefon satışlarında en çok satan telefon %4.2 oranla iPhone 6S oldu. Araştırma sonucunda listenin ikinci sırasını da başka markalara kaptırmayan Apple, bu sefer de iPhone 6 ile yerini aldı. iPhone 6, %2.5 oranla ikinciliğe geldi. Üçüncü sırada ise Apple’ın en büyük rakibi Samsung yer aldı. Samsung, %2.4 oranla Galaxy S7 modeli ile üçüncü sırada yerini aldı.

Dünya genelinde sonuçlar böyle olurken, ABD’de yapılan araştırma sonucunda birinci sırayı %11’lik payla iPhone 6S, ikinciliği %9’luk pay ile Galaxy S7, üçüncülüğü ise %5’lik pay ile iPhone SE aldı. Araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta ise birinci sırayı kimseye bırakmayan iPhone 6S kullanıcılarının büyük kısmının iPhone 7 almayı düşündüğü oldu.

(18)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER