Dünyanın en hafif “sırtüstü” bilgisayarı “MSI VR One”

0
516
msi-vr-one-backpack

Meraklılarına VR keyfini tam anlamıyla yaşatmak ve daha gerçekçi bir deneyim sunabilmek için yoğun çalışmalar yapan MSI‘ın en yeni teknolojisi “MSI VR One” ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

VR (Virtual Reality) yani “Sanal Gerçeklik” teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bu teknolojiyi uç noktalara taşımaya çalışan şirketlerden biri olan MSI, VR ONE modelini HTC Vive ile ortak geliştiriyor.

MSI VR One

Sanal gerçeklik oyunlarının 90 dakika boyunca kesintisiz olarak oynanabilmesini sağlayacak olan “sırtüstü” VR One, 3.6 kg ağırlığıyla dünyanın en hafif VR bilgisayarı olma özelliğine de sahip.

Teknik özellikler kısmına baktığımızda da oldukça iddialı olan VR One, NVidia GTX 1070 ekran kartı ve Intel i7 işlemciye sahip. Üzerinde 1 adet mini-display,1 adet HDMI,4 adet USB 3.0 çıkışı bulunan ve ultra sessiz soğutma sistemine yer verilen VR One ‘ da 9 adet soğutma kanalı bulunuyor. Ayrıca MSI VR One için özel tasarlanmış olan denetim masası, özelleştirilebilir ayarları sayesinde kullanıcılara kişiye özel oyun deneyimi de sunuyor.

MSI VR One fiyatı henüz net olarak bilinmese de tahminler piyada gördüğümüz diğer ürünlere nazaran daha yüksek bir fiyat aralığıyla raflardaki yerini alacağı yönünde.

(14)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER