Ev Ağınızda İnternete Erişemiyor Musunuz?

0
996
Ev Ağınızda İnternete Erişemiyor Musunuz?

Ev ağınızda internete girerken zaman alıcı ve sinir bozucu yöntem problemler ile karşılaşabilirsiniz. Ev ağınızdaki problemin sebebini bilmek, vakti kısaltacak çözümler için size basitlik sağlamaktadır.

Ağınızdaki sorun donanım, program veya servis sağlayıcısından kaynaklı olabilmektedir. Kişisel olan bilgisayar kullanıcılarına hizmet vermekte olan Pratik Servis, internete bağlanmakta problem yaşamakta olan kullanıcılara çare için ipuçları veriyor:

Modem ve Bilgisayar Bağlantısını Kontrol Edin!

Öncelikle, modem beraberinde bilgisayar aralarındaki bağlantı kontrol edilmelidir. Modeminizin ışıkları sabit yanıyor, ama internete giremiyorsanız doğru IP alıp almadığınızı, DNS seçeneklerinizin doğru olup olmadığının sağlamasını yapmanız lazım. Bu işlemlerden sonrasında sorun devam etmekte ise, internet hizmeti aldığınız firma beraberinde iletişime geçin. Servis sağlayıcı tarafında da bir problem yoksa internete erişilmesini engel olan bir zararlı yazılım bilgisayarınıza bulaşabilir.

Parazitlere Dikkat Edin!

Kablosuz bağlantının yavaşlamasından şikâyet etmekte olan kullanıcılar, kablosuz ağ sinyallerini kontrol etmeliler. Sinyal seviyesi az ise, modem beraberinde mesafeniz uzak olabilir. Evinizin bazı unsurları da sinyal kalitesini düşürür. Diğer bir neden, modeminizin yakınlarında varolan kablosuz bir telefondan kaynaklanabilir. Bu tür makineler parazit yapar.

“Ağ sinyali yüksek seviyede, gene de yavaşlama devam etmektedir.” Bu anda, modeminiz güvenlik ayarlarını doğru bir şekilde yapmadıysanız diğer kullanıcılar internet ağınızı kullanıyor olabilirler. Kablosuz ağınıza kesinlikle bir parola tanımlayın.

Ağ problemleriniz için servis sağlayıcınızdan veya bilgisayarcı hizmeti vermekte olan bazı şirketlerden destek alabilirsiniz.

(48)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER