Facebook’a “Emoji Butonları” geliyor!

0
1874
facebook-emoji-butonlari

Hayatımızın bir parçası haline gelen Facebook‘a gelen neredeyse her yeniliği görmek mümkün oluyor. Bunlardan en yenisi yakın zamanda Facebook Ürün Müdürü Chris Cox‘un açıkladığı “Reactions” yani “Tepkiler” adını verdikleri emoji butonları oldu.

Beğeni butonunun çoğu zaman yeterli olmadığını düşündüğümüz ve küçük smileylerle yorumlara katkılarda bulunduğumuz, bazende yorumlara eklemek istemediğimiz için sadece beğenerek geçtiğimiz birçok Facebook paylaşımı olmuştur. Bu yenilik ile artık beğeni dışında 5 adet yeni tepkimiz olmuş oluyor.
facebook-reactions-buttonBirkaç ay önce test amacıyla 6 farklı ülkede kullanıcılara sunulan “Reactions” emojileri, kullanıcılarının “yay” tepkisini anlayamamaları sebebiyle kaldırılması uygun görüldü. Bu sebeple bir hafta içinde gelecek yeni güncelleme ile bizlere ulaşacak olan yenilik içeriğinde 5 adet tepki olacak.
facebook-emojiFacebook kullanıcılarının birçoğunun merakla beklediğini bildiğimiz “Beğenmedim” butonu bu güncelleme içeriğinde de olmayacak. Ki aylar öncesinden de Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamayla hiç gelmeyecek bir yenilik olduğunu öğrendiğimiz “Beğenmedim” butonunun kullanıcıları yargılamaya yönelik bir hareket olacağından ötürü beklemekte artık yanlış olacaktır.

Kaynak: TheNextWeb

(170)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER