Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

0
597
facebook-hesabini-kalici-olarak-silme

Facebook yeri geliyor bizleri eğlendiriyor, yeri geliyor bizleri üzüyor. Fakat içerisinde barınan kullanıcı sayısı her geçen saniye daha da yükseliyor. Belki de Facebook’a giriş yapan ve her saniye başı kayıt olan kullanıcı sayısı onbinlerin, yüz binlerin üzerindedir. Facebook’ta artık bulunmak istemeyebilirsiniz veyahut Facebook’da artık gezinmek, dolaşmak istemeyebilirsiniz. Bunun için Facebook hesabını kapatabilir ve hızlı bir şekilde Facebook’tan ayrılabilirsiniz. Bunun ne yapmak gerekiyor?

İşte sizlere Facebook hesabını kalıcı olarak silme yöntemi…

Facebook hesabınızı kapattığınız zaman Facebook’ta yer alan profilinizin tüm bilgileride Facebook’un veritabanından silinir. Yani uygulamalarınız, profil bilgileriniz, durumlarınız veya mesajlarınız ayırt edilmeden hepsi bu kapatma işlemiyle beraber silinmiş olur. Facebook’da eğer hesabınızı kapatmak istiyorsanız aşağıda yani yazının en sonunda yer alan linkteki formu kullanabilirsiniz.

Bu form sayfasını açtığınız zaman sizden bir kaç bilgi istenecek ve bu hesabı neden kapatmak istediğinizin soruları sorulacak. Bu soruları düzgün bir şekilde cevap verip hemen hesabınızı kapatabilirsiniz. Yukarıda da dediğimiz gibi Facebook hesabınızı kapatmadan önce mutlaka iyi bir şekilde düşünün yoksa zararlı çıkacak olan sizlersiniz. Facebook hesabınızı kapattığınız zaman Facebook’a mesaj dahi atsanız hiç bir şekilde geri dönüşü olmayan bir yola gittiğiniz için verilerinizi kurtaramazsınız ve o hesaba geri dönüş sağlayamazsınız.

Facebook hesabını silmeyen isteyenler şu formu kullanabilir ve hızlı bir şekilde hesaplarını silebilirler; https://www.facebook.com/help/delete_account

(20)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER