Facebook Steam’e Rakip Olmaya Hazırlanıyor

0
654

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformlarından biri olan Facebook, dünyanın en büyük oyun platformu olan Steam‘e rakip olmaya hazırlanıyor.

Facebook, milyonlarca kullanıcıya sahip bir sosyal paylaşım sitesi. Kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin yanı sıra içerdiği oyunlarla da büyük ilgi gören Facebook, bu ilgiyi daha da arttırmaya karar verdi.

Facebook Unity ile Birleşiyor

Facebook ne kadar çok kullanılsa da, son günlerde mobil oynanan oyunlara ilginin fazlasıyla artması, kullanıcılarının azalmasına neden oldu. Bu durumdan rahatsız olan ve başarısı düşüş gösteren Facebook, dev bir adım atmaya karar verdi.

Eski başarısını tekrar yakalamak isteyen sosyal medya devi, Unity ile güçlerini birleştirme kararı aldı. Unity ile yeni bir oyun platformu kurmaya hazırlanan Facebook, bu sayede dünyanın en çok kullanılan oyun paltformu olan Steam’e rakip olacak.

Facebook – Unity ortaklığında hazırlanacak olan yeni oyun platformu iOS ve Android işletim sistemlerinin yanı sıra masaüstü uygulaması olarak da kullanılabilecek. Facebook, Unity ile birleşerek, oyun seviyelerini Steam‘de bulunan üst seviye oyunlara yetişmeyi planlıyor.

Büyük bir çıkış yakalamaya çalışan Facebook’un bu adımının ardından oyun platform devi Steam’in ne yapacağı ise merak konusu oldu.

(19)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER