Facebook Yeni Projeler Geliştiriyor!

0
630

Kullanıcıların çok rağbet gösterdikleri Facebook, çok büyük olan donanım laboratuvarının kapılarını araladı. İçeriden de fotoğrafları paylaşan Facebook sahip olduğu teknolojiyi ise ortaya çıkardı.
Facebook her alanda artık kendisinin de söz sahibi olmasını istiyor. Facebook ilk başta sadece sosyal medya uygulaması olarak yayına başlamıştı. Ancak daha sonra kendisini geliştirerek farklı yerlerde de kendisini gösterdi. Facebook’un bu isteğinin doğrultusunda ise bir takım projeleri geliştiren Facebook, birtakım çalışmalar yapmaya başladı. Son zamanlarda ki özellikle de donanım tarafına ağırlık veren şirket, geliştirmiş olduğu projelerini hayata geçirmek için de kurduğu tesisin kapılarını araladı. Facebook bu tesisin içinden resimler ve bilgiler paylaştı. Bu sayede de kendi projelerini hayata geçirmek için uğraşlarını gözler önüne sererek kanıtladı.
Şu sıralar dronelar, sanal gerçeklik teknolojisinin ve açık kaynaklı ağ ekipmanlarını üreten Facebook, hız kazanmak için yeni bir laboratuvar açtı. 2000 metrekare alanın üzerine kurulan bu yeni laboratuvar ise çok daha üst düzey teknolojiye sahip olan ekipmanlar içeriyor. Ana merkezinde bulunan ekipmanlara göre de daha güçlü ekipmanlarını yeni açtığı laboratuvarda kullanan şirket, yeni laboratuvarında ki her türlü materyali de işleyebilecek teknolojiyi de barındırıyor.

(4)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER