FBI Müdürü James Comey : “Web Kameranızı Bantlayın!”

0
479
fbi-muduru-james-comey

FBI müdürü James Comey geçtiğimiz günlerde bir konferansta yöneltilen soruya verdiği cevapla web kameralarının güvenli olmadığını vurguladı.

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’in web kamerasını bantladığı ortaya çıktıktan sonra birçok insan öncesinde ciddiye alınmayan bu tedbiri uygulamaya başlamıştı.

mark-zuckerberg-webcam

Strateji ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde bir konferansta konuşmacı olan James Comey’e kişisel güvenliği için ne gibi tedbirler aldığı soruldu. Bu soruya “alarm sistemi kullanıyorum,arabamın ve evimin kapılarını sürekli kilitli tutuyorum” şeklinde cevap vermesinin üzerine gelen “peki web kameranızı bantla veya herhangi bir nesneyle kapatıyor musunuz” sorusuna da olumlu yanıt verdi. “FBI müdürünün de kişisel güvenliğine önem vermesi anormal bir durum değil” diyen Comey bütün insanların bunu başkasından beklemek yerine öncelikle kendi güvenliklerini kendileri sağlaması gerektiği konusunda uyardı.

Comey, sadece FBI’da değil diğer devlet dairelerinde de webcam bantlama uygulamasının yaygın olduğunu ve bunun doğru bir davranış olduğunu vurguladı.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER