Fenerbahçe League of Legends eSpor takımı kurdu!

0
926
Fenerbahçe League of Legends eSpor takımı

Fenerbahçe1907 Fenerbahçe” adıyla Türkiye profesyonel liginde mücadele edecek eSpor takımını duyurdu.

Dünya genelinde oldukça yaygın olan ve Shaquille O’Neal ve Echo Fox gibi efsane isimler tarafından desteklenen NRG Esports gibi takımların bulunduğu eSpor camiası büyük kulüplerin katılımıyla ülkemizde de hızla yayılmaya ve gelişmeye devam ediyor.

Beşiktaş‘ın 2015’te eSpor takımını kurmasının ardından Galatasaray‘ın da bir eSpor takımı kuracağı söylentileri başlamıştı. Fakat Fenerbahçe hızlı davranarak beklenen hamleyi yaptı ve Türkiye’de eSpor camiasına giren ikinci büyük kulüp oldu.

Fenerbahçe “1907 Fenerbahçe” adını verdiği League of Legends takımıyla ezeli rekabeti dijital ortama taşımış olacak. Riot Games kanadından Hasan Çolakoğlu, Fenerbahçe‘nin eSpora katılmasını, esporun daha geniş kitlelere ulaşması Türkiye’de daha profesyonel esporcuların yetişmesi ve uluslararası arenada daha büyük başarılara ulaşabilmemiz için önemli bir atılım olarak nitelendirdi.

2016 Counter Strike Dünya Şampiyonu olmamızın ardından Fenerbahçe‘nin katılımıyla League of Legends kanadında da güzel başarılar elde edeceğimiz konusunda oldukça umutluyuz.

(68)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER