Samsung Galaxy Note7 Türkiye iade şartları

0
854
Samsung Galaxy Note 7

Samsung , Galaxy Note7 iade ve değişim politikasının Türkiye şartlarını düzenledi.

Galaxy Note7 Değişim Programı şartları Samsung Türkiye tarafından eski ve yeni tüm seri Galaxy Note7 cihazları kapsayacak şekilde güncellendi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ’nun (BTK) kriterlerine göre hazırlanan ve dünya genelindekiyle hemen hemen aynı olan program 18 Ekim ‘de başlayacak ve 11 Kasım 2016 tarihine kadar geçerli olacak.

Samsung Galaxy Note7 İade ve Değişim Şartları

Samsung , Galaxy Note7 İade ve Değişim politikasıyla size iki seçenek sunuyor. İlk seçenek Samsung Galaxy Note7 ‘nizi Galaxy S7 edge (32 GB) ile değiştirmek. Eğer bu seçeneği tercih ederseniz istediğiniz bir Samsung yetkili mağazasına giderek Galaxy S7 edge ‘e sahip olmanın yanı sıra 600 TL ‘lik bir ek ödeme alacaksınız.

İkinci seçenekse cihazı tamamen iade etmek. Galaxy Note7 ‘nizi iade ettiğiniz taktirde 3.600 TL ‘lik para iadesi yapılacak. Ayrıca cihaza ait aksesuarlar için de 50 TL ile 100 TL arasında bir geri ödeme gerçekleştirilercek.

Fakat politikanın şartlarında kafa karıştıran noktalar mevcut. İkinci el veya Türkiye’ye farklı yollarla giriş yapmış kayıtlı ucuz Galaxy Note7 sahipleri iade durumunda 3.600 TL ödendiğinden her türlü kara geçmiş oluyorlar. Diğer bir nokta ise Galaxy S7 edge ‘in değişken fiyatı.

Örneğin Galaxy S7 edge ‘nin 3.299 TL‘lik Teknosa fiyatına bakarsak 600 TL’lik ek ödemeyle Galaxy S7 edge sahibi olurken 299 TL kar ediyorsunuz. Ancak 2.599 TL ‘lik Samsung Türkiye garantili Galaxy S7 edge hepsiburada fiyatını hesaba katarsak yapılan 600 TL ek ödemeyle birlikte 401 TL zarardasınız. Bu durumda da Samsung Galaxy Note7 ‘nizi iade ederek 3600 TL iade alarak istediğinizi telefonu satın almanız daha mantıklı oluyor.

Samsung ‘un yaptığı açıklamaya göre Galaxy Note7 ’ye operatörler aracılığıyla sözleşmeli olarak sahip olmuş olanlar ise sözleşmelerini herhangi bir ceza ücreti ödemeden iptal edebilecek.

(21)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER