Galaxy S7 Active Su Testini Geçti mi?

0
985
galaxy-s7-su-testi

Mobil sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan Samsung’un bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Galaxy S7 adlı bir telefonu raflara sürüldü ve telefon şuanda diğer serilere göre daha az satış yapmış durumda. En sağlam telefon olarak tanımlanan bu telefon için bir sağlamlık testi yapıldı ve Galaxy S7 su altına gönderildi. Bakalım Galaxy S7 su altı testini geçmeyi başarabilmiş mi?

Samsung, S serisi için olan çalışmalarını sürdürüyor ve S7 versiyonu için en dayanıklı akıllı telefon tanımlamasını yapıyor. Dayanıklı bir kasaya sahip olan bu telefon için her gün farklı bir dayanıklılık testi uygulanarak telefonun ne kadar dayanıklı olduğu test ediliyor. En sonda su altında çekim vs. yaptırılmak için teste tabii tutuldu. Askeri dayanıklılık konusunda standart bir şekilde çalışabilen bu telefon su altında gerçekten dayanabildi mi?

Samsung Galaxy S7 su testi

Edinilen bilgilere göre Samsung Galaxy S7 su altı testini geçemedi ve bu konuda zayıf bir telefon olarak bildirildi. Telefon IP68 sertifikasına sahip olmasına rağmen böyle bir şeyin ortaya çıkması Samsung’u ve Samsung kullanıcılarını fazlasıyla derinden etkilemiş oldu. Normal şartlar altında 1.5 metre derinliğin altında yarım saat boyunca bu telefon dayanıklılık göstermesi gerekiyor fakat kaynaklardan gelen bilgiye göre telefon suyun altında dayanıklı bir şekilde duramadı ve bozulma gibi olaylar görüldü.

(93)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER