Google Bizi Takip Mi Ediyor?

0
693
google-bizi-takip-mi-ediyor
google-bizi-takip-mi-ediyor

Google hakkında her gün farklı bir teori, farklı bir bilgi ve farklı bir iddia ortaya atılıyor. Bu insanların Google ile derdi ne? Ve Google gerçekten bu insanların dediği gibi bizleri takip ediyor? Bizim nerede olduğumuzu ve ne konuştuğumuzu gerçekten dinleyebiliyor veya görebiliyor mu? İşte sizlere merak ettiğiniz o soruların cevapları…

Google, büyük bir oluşum hatta öbekleşmiş bir sözcük denilebilir. Google’ın elinde olan güç hiç kimse de yokda denilebilir zira herkes Google sayesinde aramalarını yapıyor ve bilgi ediniyor. Peki Google servislerini bizleri izlemek için mi kullanıyor? Mesela diyelim Google’da ”armut” kelimesini arattınız. Bu kelimeyi arattıktan sonra Google bize direkmen ”armut” reklamı göstermeye başlıyor. Bu bizi izlediğinin bir kanıtı mı yoksa?

Google iyi niyetli olarak bizleri izliyor yani bu bilgileri toplamasının arkasında ve amacında hiç bir kötü niyet bulunmuyor. Tamamen interneti daha kullanılabilir hale getirmek için kullanıcıların bu bilgileri toplanıp kullanıcıya alakalı sonuçlar ve daha doğru değerler gösteriliyor. Peki bilgileri toplayan Google servisi hangisi? Bilgilerin toplanmasında ve sizlere daha iyi bir hizmet verebilmesinde en etkin rolü oynayan servis Gmail ve Google+. Bu uygulamalar sayesinde belki de sizlerin sesi dinleniyor zira Android platformuna kayıt olurken sizden bir takım bilgiler isteniyor ve bu bilgileri onaylamanız gerektiği söyleniyor. Bunlara onay verirken işte herşey değişiyor ve siz artık izlenen bir insan haline geliyorsunuz.

(40)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER