Google Nexus’tan Vaz mı Geçiyor?

0
614

Google, uzun zamandır kullanıcıların beğenisine sunduğu Nexus marka akıllı telefonu hakkında önemli bir karar vermeye hazırlanıyor. Google, Nexus’tan vazgeçecek mi?

Google akıllı telefon sektörüne Nexus adını verdiği akıllı telefonları ile çıktı. Uzun zamandır Nexus serisi telefonlar ile kullanıcılarıyla buluşan Google, herkesi şaşırtacak bir karar aldı.

Nexus’un Adı Değişiyor

google, seri halinde sunduğu Nexus marka akıllı telefonlarının ismi konusunda değişikliğe gitme kararı aldı. 6 yıldır Nexus adı ile piyasaya telefon süren Google, bu isimden vazgeçmeye hazırlanıyor.

Telefonlarından Android işletim sistemi kullanan Google, bu yıl içinde piyasaya sürmeyi düşündüğü yeni model akıllı cep telefonlarından başka isim kullanmayı düşünüyor. Google’ın bu yeni telefon serisi için düşündüğü isim ise henüz belli değil.

Konu hakkında tek gelen bilgi, yeni çıkacak telefon modellerinin isminin Google ile bağlantılı olduğunu belirtecek olması. Dünyanın en büyük arama motorunun sahibi olan Google’ın yeni akıllı telefonlarında LG ve Huawei ile işbirliği yapacağı da gelen haberler arasında yer aldı. Yeni modellerin isimleri ise şimdiden merak konusu oldu.

(19)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER