Google Pop-Up’lara Karşı Savaş Açtı!

0
593

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, web sitelerinde karşımıza sürekli olarak çıkan istenmeyen açılır pencerelere karşı savaş başlattı.

Web sitelerinde gezenlerin en büyük sıkıntılarının başında açılır pencere reklamları geliyor. Bu reklam sayfaları kişinin isteği dışında açılıyor ve gezintiyi çekilmez bir hale getiriyor.

Google Açılır Reklam Pencerelerine Dur Dedi

Google bu durumdan duyulan rahatsızlığa artık bir dur demek için adım attı. Kullanıcıların web sitelerini ziyaret ettikleri sırada sürekli olarak karşılarına çıkan reklam sayfalarının verdiği rahatsızlığın farkında olan Google, yeni önlemler almaya devam ediyor.

Google yeni aldığı önlemler kapsamında, kullanıcıları rahatsız eden reklam sayfası gönderen web sitelerini arama listesinin gerilerine atmaya karar verdi. İzinsiz Pop-up sayfası açılan siteler ne kadar popüler olursa olsun artık Google arama motorunun ilk sıralarında yer almayacak.

Google’ın zorunlu bilgi vermek amaçlı yeni sayfa açan sitelere ve belirlenen ölçünün altında reklam yayınlayan sitelere ise daha anlayışlı davranacağı ve listedeki yerine dokunmayacağı öğrenildi. Google tarafından alınan bu önlemler, internet kullanıcılarını oldukça rahatlatacağa benziyor.

(19)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER