Google Yeni bir Software Yazılımı Üretiyor

0
582

Ne için dizayn edildiği şu an belirsiz olan yeni yazılım Google’da bir sır gibi saklanıyor. Fuşya (Fuchsia) adındaki bu yeni işletim sistemi Android ve Chrome’dan sonra Google’ın cihazlarına başka sistemlerin karışmasını engellemek için tasarlanıldığı düşünülüyor. Yeni işletim sistemi için dört bir yandan programcılar toplayan Google’ın bu işletim sistemiyle tam olarak neyin peşinde olduğu ise merak konusu.

Yeni bir işletim sistemi kurduğunu resmi sitesinde kabul eden Google sistemin amacını ise kesinlikle açıklamıyor. Sitesinde aynı zamanda Pembe+ Mor = Fuşya gibi esprili bir dille spekülasyonlara bir perde açan Google hala pek çok teknoloji devi olan firma tarafından büyük bir dikkatle izleniyor.

Google Updates Its Logo

Bu yeni sisteme Android ve Chome’dan farklı olarak iki sistemde de bulunmayan ekstra dil seçenekleri eklenebilir. Aynı zamanda yeni işletim sisteminin bir diğer farklılığı ise Linux açık kaynak kodlu işletim sistemi yerine Magenta adında alternatif bir sistem üzerine kuruluyor olması.  Bu yeni sistem aynı zamanda beraberinde GPS ve araç bilgi- eğlence sistemi gibi farklılıklarda taşıyabilir.

Google’ın şuan tam olarak neyin peşinde olduğunu söylemek zor olsa da bu çiçeği burnunda işletim sisteminin Android ve Chrome gibi sistemlerin yerini alıp alamayacağını ise bize zaman gösterecek.

(18)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER