Instagram Bazı Özelliklerine Veda Edecek!

0
644

Sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, kullanıcılarına sunduğu bazı özellikleri kaldırmaya karar verdi. Peki kaldırılacak özellikler hangileri?

fotoğraf ve video paylaşım konusunda en çok tercih edilen sosyal medya platformu olan Instagram, her gün artan kullanıcı sayısı ile dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Kullanıcılarının beğenisini toplamak için birçok özelliği kullanıma açan Instagram, yeni bir karar alarak kullanıcıları şaşkına çevirdi. Instagram sunduğu bazı özellikleri geri çekme kararı aldı.

Instagram’ın Hangi Özellikleri Geri Çekilecek?

Instagram kullanılan bazı özelliklerini kaldırma kararı aldı. bu özelliklerden en dikkat çekeni harita özelliği oldu. Instagram fotoğraf yükleyen kullanıcılarının konumunu Dünya haritası üzerinde göstererek bir albüm oluşturma şansı veriyordu. Bu özelliğin çok fazla ilgi görmemesi ve kullanılmaması üzerine kaldırma kararı alındığı açıklandı.

Harita özelliği gerçekten de çok fazla kullanılmayan bir özellikti. Bu nedenle kaldırılması Instagram kullanıcılarını çok fazla etkilemedi. Instagram bu özellik yerine Snapchat uygulamasında çok beğenilen hikayeler özelliğine ağırlık vermeye başladı. Gün içerisinde paylaşılan fotoğrafların video şeklinde gösterileceği hikayeler özelliği Instagram kullanıcılarından büyük ilgi görüyor.

(25)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER