Instagram’da kullanılmayan filtreler nasıl kaldırılır?

0
739
Instagram'da kullanılmayan filtreler nasıl kaldırılır?

Instagram ‘da kullanmadığınız filtreleri kolaylıkla kaldırarak filtreler kısmını sadeleştirebilirsiniz.

Gün geçtikçe daha da çok yaygınlaşan fotoğraf paylaşımı üzerine konuşlanmış sosyal medya uygulaması Instagram bilindiği üzere Facebook tarafından satın alındı. Sonrasında hikaye yükleme, video paylaşma gibi özellikler eklenerek gelişmeye devam etti. Bu gelişmelerle doğru orantılı olarak filtre sayılarında da bir artış gerçekleşti. Şuan bünyesinde birbirinden farklı birçok filtre bulunduran uygulamanın bütün filtrelerinin kullanıcılar tarafından aynı oranda tercih edildiğini söyleyemeyiz. Bazı filtreler çoğunluk tarafından sıklıkla tercih edilse de bazıları neredeyse hiç kullanılmıyor. İşte sizinde sevmediğiniz ve kullanmadığınız filtreler varsa bunları kaldırarak filtre listesini kendinize özel hale getirebilirsiniz.

Instagram filtreleri nasıl kaldırılır?

İlk olarak Instagram’ı açıyorsunuz ve yüklemek için bir video veya fotoğraf seçiyorsunuz. Filtreler kısmının sonuna kadar ilerleyerek Yönet seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada bütün filtreler işaretlenmiş şekilde bulunuyor. Listeden kaldırmak istediğiniz filtrenin üzerine tıklayarak işareti kaldırıyorsunuz. Ayrıca filtrelerin üzerine basılı tutarak yerlerini değiştirebilir ve kendinize göre bir sıralama yapabilirsiniz. Bir filtreyi yanlışlıkla listeden çıkarttıysanız tekrar yönet seçeneğine geldiğinizde çıkarttığınız filtreyi tekrar işaretleyerek listede görünmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram yaptığı geliştirmeler, sağladığı kısayollar ve özelleştirmeler sayesinde ilerleyen zamanlarda daha da popülerleşecek gibi gözüküyor.

(61)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER