Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

0
1594
instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım

Instagram son günlerin en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Instagram üzerinde şuanda milyonlarca kullanıcı bulunuyor ve bu kullanıcıların hepsi milyarlarca paylaşımı günlük olarak yapıyor. Eğer sizlerinde hesabı çalındıysa bu konumuza göz atabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı !

Bilindiği üzere Instagram, hesap güvenliğine aşırı şekilde önem veren ve fazlasıyla içerisinde bulunan kullanıcıların deneyimi ve diğer sorunlarına göz kulak olan bir platform. Yani kendi isteği üzerine güncellenmiyor. Tamamen kullanıcıların isteğine göre şekilleniyor. Fakat ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın Instagram’da yine de hesaplar çalınabiliyor. Instagram’da hesabınız çalındıysa ilk başvuracağınız yer Instagram’ın taa kendisi.

Instagram’a nasıl ulaşabilirim?

Normal bir şekilde hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Eğer hesabınıza giriş yapmıyorsa giriş bölümünün altında yer alan şifremi unuttum kısmına tıklayın ve mail adresinizle birlikte şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Şifrenizi sıfırladığınız zaman mail adresinize bu bilgiler gönderilecektir. E – posta adresiniz değiştiyse yine aynı şekilde eğer profilinize bir telefon numarası eklediyseniz bu yolu kullanarak hemen şifrenizi eski haline getirebilir veya yeni bir şifre koyabilirsiniz. Tabi bunlar için öncelikle mail adresinizi ve telefon numaranızı hesabınıza giriş yaparken onaylatmanız fazlasıyla önem taşıyor. Instagram’da hesabınızı çaldırmamak için güvenmediğiniz hiç bir yere girmeyin ve hiç bir yerde şifrenizi paylaşmayın. Bu gibi önlemler alarak Instagram’da daha güvenilir bir şekilde gezinebilirsiniz. Bundan sonraki hesap güvenliğinizi üst düzeyde tutarak sosyal medya içerisinde daha güvenilir bir şekilde gezinebilirsiniz ve verilerinizin çalınmasına enge olabilirsiniz.

(570)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER