Instagram’a “Save Draft” Özelliği!

0
576
instagram save draft

Instagram, yayınladığı yeni güncellemesi ile kullanıcıların içerikleri taslak olarak kaydetmelerine olanak tanıyacak.

Sosyal medya, günümüzde yalnızca içerik paylaşmaya ve grup iletişimine dayanmıyor. Şirketler ve markalar tarafından da reklam aracı kullanılan sosyal medya ticari anlamda da büyük önem arz ediyor. Son zamanların en revaçta olan sosyal medya mecrası Instagram, markalar tarafından da çok tercih ediliyor.

Instagram, bu bağlamda hem bireysel müşterileri hem kurumsal şirketler için verimlilik sağlaması açısından yeni bir güncelleme yayınladı. Instagram‘ın geçtiğimiz Ağustos ayında duyurduğu güncelleme kullanıcıların gelen mesajları taslak olarak kaydedebilmelerine olanak veren “Save Draft” özelliğini içeriyor. Üstelik bu özelliği kullanmak oldukça basit.

Save Draft” özelliği nasıl kullanılır?

instagram save draft

Kullanıcılar “Save Draft” özelliği sayesinde yeni bir içerik oluşturduktan sonra ,içeriği yayınlamadan “Back(Geri)” tuşuna bastıklarında içeriği otomatik olarak kaydetmiş olacaklar. Kullanıcı taslak olarak kaydedilen bir içeriğe ulaşmak isterse “Library(Kütüphane)” bölümünden kaydedilen içeriği kolaylıkla görebilecek.

İçeriklerin taslak olarak kaydedilebilmesi için bir başlık/kişi/konum ya da kullanıcı etiketine sahip olması gerekiyor. Ayrıca kullanıcıların üzerinde değişiklik yaptıkları fotoğraf-videoları yayınlamamaları durumunda da  taslak olarak kaydedilecek ve sonraki bir tarihte kayıtlı haliyle yayınlanabilecekler.

İnstagram kullanıcılarına sağladığı bu yeni özellik ile ilerleyen günlerde hem bireysel kullanıcılar hem de markalar tarafından daha da çok tercih edileceğe benziyor.

(18)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER