İnstagram Snapchat’e Rakip Olacak Mı

0
688

İnstagram yeni bir özellik ekliyor. Yeni eklenilen özelliğe aslında hiç yabancı değiliz. Aksine çoğu kişinin severek kullandığı bir uygulamanın özelliğini instagramda artık taşayacak. Artık Instagramda da bir gün süren video ve fotoğraflar çekilip hikaye olarak eklenilecek. İnstagramın bu özelliği ise Sanpchat kullananlar çok sevecek. 2013 tarihinde Snapchat bu özelliği uyguladıktan sonra hızlı bir şekilde yayıldı.
Bu yeni özellikle birlikte ise instagram uygulamasını kullananların da gün boyunca çok fazla aktif olması bekleniyor. günlük olarak 300 milyon kadar kişinin kullanmış olduğu uygulamanın bu güncellemesi ile beraber esas amacı da değişmiş oldu. Hikayeler ise hem Android‘e hem de iOS’a geldi. Uygulamanın ise akış kısmı üst tarafta ve yuvarlak şekilde yer alıyor ve her yuvarlak da takip ettiğiniz bir profili gösteriyor. Bu yuvarlaklara tıklayıp o kişinin de paylaştığı hikayeleri görmeniz mümkün olacak.
Buradaki profil sıralaması ise, akıştaki ile de aynı algoritmayı kullanmakta. Yani bu yukarıda görülen profiller en çok etkileşime girilen insanların arasından seçilmiş oluyor. Birden fazla da gönderilenleri görmek için ekranı sağa ve sola kaydırmak yeterli olacak.

(8)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER