İnstagram ve Facebook neden girilmiyor

0
753
instagram-ve-facebook-neden-girilmiyor

İstanbul Atatürk Havaalanı’nda yapılan hain saldırı sonrası, sosyal medyada yavaşlama ya da girilemediği iddia ediliyor. Henüz bu konuyla ilgili açıklanan ya da sunulan bir bilgi elimizde bulunmuyor. Facebook, Twitter, Youtube gibi sitelerin erişime kapatılıp, kapatılmadığı henüz belli değil.

İnstagram ve Facebook girilmiyor, giriş yapma yöntemleri; Sosyal medya platformlarının son derece yavaş işlediğine dair şikâyetler var. Özellikle instagram girilmiyor diyenler için birkaç önerimiz bulunmaktadır. VPN kullanarak sosyal medya hesaplarına girenlerin olduğu söylenenler arasında. Erişim sağlayabilmek için bazı kullanıcılar VPN araçlarını kullandıkları belirtildi. Türkiye’de sosyal medya hesaplarına erişim sorunu yaşanırken, yetkililer tarafından hala yapılmış bir açıklama yok gibi görünüyor.

Hesaplara girebilmek için DNS ayarları değiştirilebilir, bunun için bilgilendirme siteleri mevcut veya VPN’den yararlanılabilir bunun içinde pek çok program bulmak mümkün. Facebook vpn ile giriş yapma dns ayarlarını değiştirerek veya Zenmate, Hotspot gibi tarayıcı eklentileri ile kolayca aşılabilmektedir.

(70)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER