Instagram’dan Yepyeni Özellik!

0
610

Fotoğraf ve video paylaşım konusunda en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Instagram, yepyeni bir özellikle kullanıcılarına sürpriz yaptı.

Sosyal paylaşım siteleri arasında fotoğraf ve video paylaşım üzerine hazırlanan ve büyük beğeni toplayan Instagram, kullanıcılarının isteklerini karşılamaya devam ediyor.

Kullanıcılarının isteklerini önemseyen ve kısa süre içinde harekete geçen Instagram, Zoom özelliğini devreye soktu.

Instagram Zoom Özelliği Geldi

Akıllı telefonlarda uzun yıllardır kullanılan yakınlaştırma özelliği artık Instagram’da da kullanılacak. Akıllı telefon kullanıcıları çok iyi bilirler. Bir fotoğrafı daha yakından görmek için iki parmakla ekran hareketi yapmak yeterli olur. Böylece fotoğraf en ince ayrıntısına kadar görülebilir.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram‘da bu özellik ne yazık ki kullanılamıyordu. fotoğrafları yakınlaştırmak isteyen kullanıcıların isteğini kulak arkası etmeyen site, yeni geliştirdiği özellik sayesinde hem fotoğrafların hem de videoların Zoom‘lanarak yakından incelenmesi özelliğini getirdi.

İlk olarak iOS‘lulara getirilen bu özellik büyük beğeni toplarken, hafta için Android‘lilerin de bu yeni özellikten faydalanmaya başlayacağı belirtildi. Instagram’da artık yüklenen fotoğrafların yanı sıra videoları da yakınlaştırma şansına sahip olacaksınız.

(12)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER