İnternet Bankacılığı Kullananlar Dikkat!

0
614

Türkiye’de internet bankacılığı kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. ancak son yayınlanan rapor, internet bankacılığı konusunda saldırıların hala devam ettiğini ortaya koydu.

İnternet günümüzde elimiz ayağımız olmayı başardı. Artık dışarı bile çıkmadan oturduğumuz yerden her işimizi halledebilir hale geldik. Bu işler bankacılık sektörünü de içine almayı başardı.

İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

İnternet çözüm sağlayıcı olarak bilinen Trend Micro, internetin ne kadar güvenli olduğu ile ilgili yapılan açıklamanın sonucunu açıkladı. TrendLabs tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda Türkiye’de internet bankacılığı konusunda hala sıkıntıların bulunduğu ortaya çıktı.

Yayınlanan raporda internet fidye yazılımlarının saldırı oranını çok fazla arttırdığı ve internet bankacılığı kullananların büyük tehdit altında olduğunu ortaya koydu. Dünya genelinde 79 milyon 609 bin 357 tehdit bulunduğu belirtilen raporda bu tehditlerin 6 milyon 407 bin 84 tanesinin Türkiye ile ilgili olduğu belirtildi.

Bu rakamlar Türkiye’de hala ciddi bir tehdidin bulunduğunu ortaya koyarken, fidye yazılım kullanmanın ne kadar büyük sorunlara neden olacağının bir kez daha altı çizildi. Türkiye, bu raporla Avrupa bölgesinde saldırı ihtimali en yüksek olan ülke olddu.

(28)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER