iOS 10 güncellemesi : iOS 10.1 Beta

0
580
iOS 10 güncellemesi : iOS 10.1 Beta

Geçtiğimiz günlerde yeni çıkan işletim sistemi iOS 10‘u kullanıcılara sunan Apple,  iOS 10‘un küçük güncellemesi olan iOS 10.1‘in beta sürümünü de sunmakta gecikmedi.

iOS 10.1 ile Portre Modu Geliyor

Bir çok fotoğrafçı tarafından “Bokeh” olarak isimlendirilen arkaplanı flulaştırma işlemi iPhone 7 Plus‘ın çift kameralı teknolojisi sayesinde çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Telefonun iki kamerasınıda aynı anda kullanarak net kalması istenen objeyi belirleyerek, derinliği ölçen ve arkaplanı bulanıklaştıran, Apple‘ın Eylül etkinliğinde duyurduğu Portre modu sayesinde arka planı flulaştırılmış fotoğraflar çekilebilecek.

“Portre” modu iPhone 7 Plus kullanıcılarına iOS 10 ile sunulmamıştı. 21 Eylül’de iOS 10.1 beta sürümünün çıkmasıyla birlikte portre modunun da geleceğini söyleyebiliriz.

iOS 10’u iOS 10.1 Beta’ya Güncelleme

Günceleme için Apple Beta Programı’na kayıt olduğunuz taktirde sisteminizin “Yazılım Güncelleme” bölümünde yeni beta sürümleri otomatik olarak çıkacaktır.

iOS 10.1 Beta, 21 Eylül’de ücretli geliştiricilere kapalı bir şekilde dağıtıldı. 23 Eylül’de ise halka açık bir şekilde yayınlanacak.

 

(18)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER