iPhone 6s Plus’lar da patlamaya başladı

0
659
iPhone 6s Plus patladı

Samsung Galaxy Note 7 ve iPhone 7 patlamalarının ardından şimdi de iPhone 6s Plus ‘tan patlama haberleri geliyor.

Gündemin akıllı telefon patlamalarıyla çalkalandığı şu günlerde Apple ‘ın başı kutusundan bile çıkarılmadan patlayan iPhone 7 ‘den sonra patlayan iPhone 6s Pluslar ‘la belada.

Geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere göre Yvette Estrada adlı bir kişinin sahip olduğu iPhone 6s Plus cızırtılar çıkartarak patlamış ve akabinde ekranından alevler çıkmaya başlamış. Estrada ‘nın eşi yanan cihazı su dolu lavaboya atarak söndürmeyi başarsa da konsolda yer alan iki Apple Watch standının yanmasının önüne geçememiş.

Apple olayın üzerine Yvette Estrada ‘ya yeni bir iPhone 6s plus, iki yeni Apple Watch standı ve yeni bir şarj teklif ederken Estrada’nın ifadesine göre ek ücret ödediği taktirde mevcut telefonunu iPhone 7 ‘le değiştirebileceklerini de söylemiş.

iPhone 6s Plus okulda patladı

Bu olay henüz tazeyken bir diğer patlama haberi de bir okuldan geldi. Darin Hlavaty isimli bir öğrenci arka pantolonun cebinde bulunan iPhone 6s Plus ‘ın dersin ortasında patladığını bildirdi. Hlavaty ,patlama anında telefonun şarjının tamamen boş olduğunu ve şarj cihazına takılı olmadığını dile getirdi.

Samsung ‘un benzer olayları yaşamasının üzerine Galaxy Note 7 ‘leri piyasadan çekerek yenileriyle değiştirmesi fakat bu da işe yaramayınca üretimi tamamen durdurması gözönünde bulundurulursa Apple ‘ın bu denli soğukkanlı davranması şaşırtıcı.

Apple tarafından resmi bir açıklama gelmesi halinde sizleri haberdar edeceğiz.

(48)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER